TRB1 Bölgesindeki Dezavantajlı Kişilerin İş Gücüne Sürdürülebilir Entegrasyonu Operasyonu

Müdahale II- Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi 

Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi müdahale alanı “kadın “ve “genç” konularında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların personelinin kapasiteleri geliştirilmeleri ile ilgili uygulamaları içermektedir. Bu çerçevede, kapasite geliştirme eğitimleri tasarlanacak; ayrıca bölge dışındaki başarılı mesleki eğitim merkezlerine teknik geziler düzenlenerek en iyi uygulamaların gözlemlenmesi sağlanacaktır.

İstihdam yapan ilgili kurumlara, kadınlara veya gençlere toplam 13 Kapasite Geliştirme Eğitimi verilecektir.

Fırat Kalkınma Ajansı, Halk Eğitim Merkezleri personelinin katılımıyla iyi uygulama örnekleri olan kuruluşlara 2 adet teknik ziyaret gerçekleştirilecektir. Teknik ziyaretler, TRB1 Bölgesinde bu modellere benzer merkezler/girişimler kurulmasına örnek olabilecek en iyi uygulamalarının gözlemlenmesi amacıyla yapılacaktır.

Fırat Kalkınma Ajansı’nın özellikle mali destek programlama ve dış fonları bölgeye getirme alanlarında kurumsal kapasitesini artırmaya yönelik teknik eğitimler verilecektir. Eğitim konuları arasında kaynak geliştirme, profesyonel proje yönetimi, sosyal girişimcilik vb. konuların yer alması planlanmaktadır.

Bize Ulaşın!

Bizi Takip Edin!