Profesyonel Kariyer Rehberliği ve Danışmanlık Hizmetleri

İŞKUR’un İş ve Meslek Danışmanları ile işbirliği içinde profesyonel kariyer danışmanları, kursiyerleri ideal mesleki eğitim ve beceri geliştirme kursları kategorisine yerleştirmeleri için rehberlik edecektir. 

Yoksulluk içinde olan veya yoksulluk riski altında bulunan kişiler, profesyonel kariyer rehberliği ve danışmanlık hizmetlerine ulaşamamakta, bu da niteliklerine uygun iş bulmalarını engellemektedir. 

Verilecek hizmet ile amaçlanan bu grupların güçlü yanlarını artırabilmeleri, tam potansiyellerini kullanabilmeleri ve nihayetinde rekabetçi ortamlarda çalışabilmeleridir.

Her katılımcı için Bireysel Kariyer Planın ( BKP )  hazırlanması bu faaliyetin ana aracı olacaktır. Profesyonel Kariyer Danışmanı, BKP’nin hazırlanmasından önce her bir katılımcı ile yarım gün çalışacaktır. Süreyi işin önceliklerine göre dönemlere ayırabilir. Katılımcılarla yapılan görüşmeler, kariyer keşfini içeren danışmanlık hizmetleri, yaşam boyu kariyer gelişimi, periyodik takipler vb. çalışmanın içeriğini oluşturacaktır. Profesyonel Kariyer Danışmanı her katılımcıya toplamda 8 saat danışmanlık hizmeti verecektir. 

Sonuç olarak 560 katılımcıya Profesyonel Kariyer Rehberliği ve danışmanlık hizmetleri verilecektir. Danışmanlık hizmeti katılımcıların özelliklerine göre değişebilmekle birlikte en az üç seans olarak gerçekleştirilecektir. Sonuçta her katılımcının Bireysel Kariyer Planı hazırlanmış olacaktır.

Bize Ulaşın!

  • Adres: Şehit Mesken Eryılmaz Sokak, Berber Ramazan Apartmanı,  16/8 Battalgazi, Malatya
  • Malatya : +90 505 809 77 01
  • Elazığ : +90 505 705 04 01
  • Bingöl : +90 505 899 04 01 
  • Tunceli : +90 505 895 99 01 
  • E-Posta: info@kadinvegencistihdam.org

Bizi Takip Edin!