Projemizin 1. Operasyon Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Projemizin 1. Operasyon Yönlendirme Komitesi Toplantısı, proje kapsamında sorumlu kurum ve paydaşların katılımı ile hibrit olarak gerçekleştirildi.

Yönlendirme Komitesi Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Sayın Dr. Abdulvahap Yoğunlu, projenin hem tasarım hem de uygulama aşamalarında paydaşların iş birliği ve bilgi alışverişi sürecine her zaman dahil edildiğini belirtti. Her 6 ayda bir yapılması planlanan Operasyon Yönlendirme Komitesi toplantılarının projenin bölgeye olası olumlu etkileri nedeniyle büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bölge’de kadın ve istihdam oranını artırmaya yönelik bazı adımlar atılmasına rağmen, mevcut durum halen istenilen düzeylerden uzak olduğunu belirten Dr. Yoğunlu, projenin başarıyla uygulanarak genç ve kadın istihdamı sorununa bir çözüm geliştirilebileceğini belirtti. Son olarak, Dr. Yoğunlu, FIRAT Kalkınma Ajansı yönetim kurulu üyelerine Projeye yönelik olumlu tutumlarından dolayı teşekkür etti.

Proje paydaşlarının soru, istek ve önerilerinin alındığı Soru&Cevap oturumu ile devam eden toplantıda, proje paydaşları olarak tanımlanan farklı kurumların temsilcilerinin soruları cevaplandırıldı.

Operasyon Koordinasyon Birimi Koordinatörü Sayın Midhat Yüzeroğlu, projenin temel amacının, istihdam edilebilirliklerini artırmak için dezavantajlı olarak tanımlanan gruplardan 620 kişiye eğitim vermek olduğunu belirtti. Yüzeroğlu, proje kapsamında verilecek eğitimlerin, kursiyerlerin özgeçmişleri, eğitim ihtiyaç analizleri ve paydaşlardan gelen bilgiler dikkate alınarak belirleneceğini vurguladı.

AB Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi Sayın Melahat Güray, mesleki eğitimler için seçilecek katılımcıların doğru bir şekilde belirlenmesi için atılması gereken adımların önemini vurguladı. Projenin aynı amaç ile hareket eden diğer oluşumlardan farkının, kursiyerlere yenilikçi bir bakış açısı ile güncellenmiş eğitim ve aktiviteler sunmak olduğundan bahsetti.

Tüm paydaşların iş birliğine açık olduğunu görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sözleşme Yöneticisi Sayın Oğuz Özdaş, Sözleşme Makamı’nın faaliyetlerin gidişatını önümüzdeki günlerde tartışıyor olmaktan memnuniyet duyacağını söyledi.

Operasyon Faydalanıcısı adına kapanış konuşmasını yapan Sayın Dr. Abdulvahap Yoğunlu, toplantının çok verimli geçtiğinin altını çizerek, tüm paydaşların işbirliğine açık olduğunu görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bize Ulaşın!

Bizi Takip Edin!