Projemizin 2. Operasyon Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Projemizin 2. Operasyon Yönlendirme Komitesi Toplantısı, proje kapsamında sorumlu kurum ve paydaşların katılımı ile hibrit olarak gerçekleştirildi.

Yönlendirme Komitesi Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Sayın Dr. Abdulvahap Yoğunlu, projenin uygulama aşamasında olduğu için Yönlendirme Komitesinde yer alan katılımcıların görüşlerinin çok önemli olduğunu belirtti.

Yönlendirme Komitesi Başkanı, Malatya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vahap Toman, İŞKUR’un TRB1 Bölgesi özelinde sahip olduğu güncel verileri paylaşarak, projenin hem iş arayan kadın ve gençler hem de çeşitli ihtiyaçları bulunan iş piyasası için sağlayabileceği katkıları sıraladı ve katkılarından ötürü tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.

Projenin asıl amacını belirten Dr. Yoğunlu, şu anda farklı kurumların benzer amaçlarla faaliyet gösterdiğini ancak Proje faaliyetlerinin bu faaliyetlerden farklı, daha gelişmiş bakış açıları ile bölgesel ihtiyaçlara katkı sağlayacağını vurguladı.

Dr. Yoğunlu, Yönlendirme Komitesinin tavsiyeleri doğrultusunda eğitim duyurularının Ağustos ayında yapılmasının planlandığını ve eğitimlerin Eylül ayında başlayacağını söyledi.

Yönlendirme Komitesi Toplantısına katılan AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Sayın Süreyya Erkan, Sözleşme Makamı’nın sorumlu olduğu projelerdeki misyonu ve vizyonu ile ilgili bilgiler vererek, ilgili Proje özelinde başarıya ulaşmak amacıyla atılması gereken adımlardan bahsetti. Sözleşme Makamı olarak Program Otoritesi’nin doğrudan insanlara dokunan, pozitif etkileri fonksiyonel olarak hissedilebilecek projelere destek verdiklerini belirten Sayın Erkan, ilgili tarafların sorumluluk bilinci ile hareket etmeleri durumunda projenin başarı ile tamamlanabileceğini belirtti.

Operasyon Yönlendirme Komitesi Toplantısı, katılımcıların fikir ve tecrübe paylaşımında bulunduğu Soru&Cevap bölümü ile devam etti.

Operasyon Faydalanıcısı adına kapanış konuşmasını yapan Sayın Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Yönlendirme Komitesi’nin tüm katılımcılarına katkılarından dolayı en içten teşekkürlerini iletti ve sorumlu organların komite üyelerinden gelecek yeni önerilere her zaman açık olduğunu belirtti.

Bize Ulaşın!

  • Adres: Şehit Mesken Eryılmaz Sokak, Berber Ramazan Apartmanı,  16/8 Battalgazi, Malatya
  • Malatya : +90 505 809 77 01
  • Elazığ : +90 505 705 04 01
  • Bingöl : +90 505 899 04 01 
  • Tunceli : +90 505 895 99 01 
  • E-Posta: info@kadinvegencistihdam.org

Bizi Takip Edin!